MENU

Gudstjenester

2. april 2020, kl. 10:30Sted: Rosengården
Præst: Peder Skamris Pedersen

2. april 2020, kl. 10:30Sted: Margrethelund
Præst: Jeanette Geller

2. april 2020, kl. 11:00Sted: Hellevadlund, Borgergade 34, 9320 Hjallerup, Danmark
Præst: Kathrine Buus Christensen

4. april 2020, kl. 10:00Sted: Øster Brønderslev Kirke
Præst: Jens Staghøj Liisberg

5. april 2020, kl. 09:00Sted: Øster Brønderslev Kirke
Præst: Jens Staghøj Liisberg

5. april 2020, kl. 09:00Sted: Hellevad Kirke
Præst: Ivana Høgagard

5. april 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

5. april 2020, kl. 10:30Sted: Hellum Kirke
Præst: Peder Skamris Pedersen

5. april 2020, kl. 10:30Sted: Hallund Kirke
Præst: Jens Staghøj Liisberg

5. april 2020, kl. 10:30Sted: Øster Hjermitslev Kirke
Præst: Katharina Rottbøll Raarup

Palmesøndag Børnekoret medvirker

9. april 2020, kl. 10:30Sted: Tise Kirke
Præst: Lise Lundgreen

Skærtorsdag Der servers tapas

9. april 2020, kl. 19:00Sted: Hellum Kirke
Præst: Peder Skamris Pedersen

9. april 2020, kl. 19:00Sted: Ørum Kirke
Præst: Sandre Fossdal Nielsen

9. april 2020, kl. 19:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

10. april 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

10. april 2020, kl. 10:30Sted: Mylund Kirke
Præst: Peder Skamris Pedersen

10. april 2020, kl. 10:30Sted: Tolstrup Kirke
Præst: Katharina Rottbøll Raarup

Langfredag

10. april 2020, kl. 11:00Sted: Hellevad Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

12. april 2020, kl. 09:30Sted: Hellevad Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

12. april 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

12. april 2020, kl. 10:30Sted: Jerslev Kirke
Præst: Peder Skamris Pedersen

12. april 2020, kl. 10:30Sted: Stenum Kirke
Præst: Lise Lundgreen

Påskedag

12. april 2020, kl. 11:00Sted: Ørum Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

13. april 2020, kl. 10:00Sted: Dorf Kirke
Præst: Hanne Svensmark

13. april 2020, kl. 10:30Sted: Hellum Kirke
Præst: Peder Skamris Pedersen

13. april 2020, kl. 10:30Sted: Øster Hjermitslev Kirke
Præst: Lise Lundgreen

2. påskedag

13. april 2020, kl. 16:00Sted: Hellevad Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

14. april 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

16. april 2020, kl. 10:30Sted: Margrethelund
Præst: Rune Leo Thomassen

16. april 2020, kl. 14:00Sted: Blåbærhaven
Præst: Rune Leo Thomassen

18. april 2020, kl. 13:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp

19. april 2020, kl. 09:00Sted: Agersted Kirke
Præst: Jaenette Geller

19. april 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

19. april 2020, kl. 10:15Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Ivana Høgagaard, UJ, Mosaik

19. april 2020, kl. 10:30Sted: Jerslev Kirke
Præst: Peder Skamris Pedersen

19. april 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

1. s. e. påskeJohs. 21, 15-19

19. april 2020, kl. 10:30Sted: Tise Kirke
Præst: Katharina Rottbøll Raarup

19. april 2020, kl. 11:00Sted: Ørum Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

22. april 2020, kl. 10:30Sted: Plejecentret Støberiet, Grønnegade, 9700 Brønderslev, Danmark
Præst: Katharina Rothbøll Raarup

Plejecentret Støberiet, Grønnegade 31, 9700 Brønderslev

26. april 2020, kl. 09:00Sted: Hellevad Kirke
Præst: Marie Kirketerp

26. april 2020, kl. 09:30Sted: Hellum Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

26. april 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, PA, Inger Marie Jakobsen

26. april 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

26. april 2020, kl. 10:30Sted: Voer Kirke
Præst: Kathrine Buus Christensen

26. april 2020, kl. 10:30Sted: Tolstrup Kirke
Præst: Lise Lundgreen

26. april 2020, kl. 11:00Sted: Mylund Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

26. april 2020, kl. 14:00Sted: Brønderslev Gamle Kirke
Præst: Pia Merete Ploug Kirkegaard

2. s. e. påske Johs. 10, 22-30 Indsamling til SogneprojektAlkoholfri nadver

28. april 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

2. maj 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

3. maj 2020, kl. 09:30Sted: Jerslev Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

3. maj 2020, kl. 10:00Sted: Tise Kirke
Præst: Lise Lundgreen

3. maj 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, UJ, Voices?, Heidi Andersen(trompet)

3. maj 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Jeanette Geller

3. maj 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Gamle Kirke
Præst: Gitte Lykke Andersen

3. s. e. påskeJohs. 14, 1-11

3. maj 2020, kl. 11:00Sted: Jerslev Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

3. maj 2020, kl. 11:00Sted: Ørum Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

4. maj 2020, kl. 19:30Sted: Mylund Kirke
Præst: Knud Erik Lægsgaard

4. maj 2020, kl. 20:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

5. maj 2020, kl. 10:30Sted:
Præst: Sognepræst Jens Staghøj Liisberg

6. maj 2020, kl. 10:30Sted: Plejecentret Støberiet, Grønnegade, 9700 Brønderslev, Danmark
Præst: Katharina Rothbøll Raarup

Plejecentret Støberiet, Grønnegade 31, 9700 Brønderslev

7. maj 2020, kl. 10:30Sted: Margrethelund
Præst: Kathrine Buus Christensen

8. maj 2020, kl. 09:00Sted: Hellum Kirke
Præst: Jens Staghøj Liisberg

8. maj 2020, kl. 09:30Sted: Tolstrup Kirke
Præst: Lise Lundgreen

8. maj 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

8. maj 2020, kl. 11:00Sted: Tolstrup Kirke
Præst: Lise Lundgreen

9. maj 2020, kl. 10:00Sted: Øster Brønderslev Kirke
Præst: Jens Staghøj Liisberg

10. maj 2020, kl. 09:00Sted: Jerslev Kirke
Præst: Jens Staghøj Liisberg

10. maj 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp

10. maj 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

10. maj 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Kristian Brogaard

4. s. e. påskeJohs. 8, 28-36

10. maj 2020, kl. 10:30Sted: Stenum Kirke
Præst: Katharina Rottbøll Raarup

12. maj 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

14. maj 2020, kl. 10:30Sted: Jerslev Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

14. maj 2020, kl. 14:00Sted: Blåbærhaven
Præst: Hanne Svensmark

17. maj 2020, kl. 09:00Sted: Ørum Kirke
Præst: NN

17. maj 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp

17. maj 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

17. maj 2020, kl. 10:30Sted: Voer Kirke
Præst: Kathrine Buus Christensen

17. maj 2020, kl. 10:30Sted: Mylund Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

17. maj 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

5. s. e. påskeJohs. 17, 1-11

17. maj 2020, kl. 10:30Sted: Øster Hjermitslev Kirke
Præst: Lise Lundgreen

20. maj 2020, kl. 10:30Sted: Plejecentret Støberiet, Grønnegade, 9700 Brønderslev, Danmark
Præst: Kristian Brogaard

Plejecentret Støberiet, Grønnegade 31, 9700 Brønderslev

21. maj 2020, kl. 10:00Sted: Dorf Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

21. maj 2020, kl. 10:30Sted: Hellum Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

21. maj 2020, kl. 10:30Sted: Agersted Kirke
Præst: Kathrine Buus Christensen

21. maj 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Pia Merete Ploug Kirkegaard

Kristi Himmelfartsdag Luk. 24, 46-53

21. maj 2020, kl. 10:30Sted: Tise Kirke
Præst: Lise Lundgreen

24. maj 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp

24. maj 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

24. maj 2020, kl. 10:30Sted: Jerslev Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

24. maj 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Kristian Brogaard

6. s. e. påske Johs. 17, 20-26

24. maj 2020, kl. 10:30Sted: Tolstrup Kirke
Præst: Katharina Rottbøll Raarup

24. maj 2020, kl. 11:00Sted: Ørum Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

26. maj 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

28. maj 2020, kl. 10:30Sted: Margrethelund
Præst: Hanne Svensmark

31. maj 2020, kl. 09:00Sted: Agersted Kirke
Præst: Jeanette Geller

31. maj 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, PA, UJ

31. maj 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

31. maj 2020, kl. 10:30Sted: Jerslev Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

31. maj 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Gitte Lykke Andersen

Pinsedag Johs. 14, 15-21 Indsamling til SogneprojektAlkoholfri nadver

31. maj 2020, kl. 10:30Sted: Tise Kirke
Præst: Lise Lundgreen

Pinsedag

31. maj 2020, kl. 11:00Sted: Hellevad Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

1. juni 2020, kl. 10:30Sted: Hellum Kirke
Præst: Ann Sofi Lægsgaard Andersen

1. juni 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

2. pinsedag Johs. 6, 44-51

1. juni 2020, kl. 10:30Sted: Stenum Kirke
Præst: Lise Lundgreen

2. Pinsedag

1. juni 2020, kl. 14:00Sted: Aså Havn
Præst: Jeanette Geller

Fælles friluftsgudstjeneste for sognene i gl. Dronninglund kommune.Medbring tæppe eller klapstol.Aså-Melholt menighedsråd servere kaffe og kage.Ved vedvarende regn flyttes gudstjenesten til den nyrestaurerede auktionshal.

2. juni 2020, kl. 10:30Sted:
Præst: Sognepræst Jens Staghøj Liisberg

3. juni 2020, kl. 10:30Sted: Plejecentret Støberiet, Grønnegade, 9700 Brønderslev, Danmark
Præst: Katharina Rothbøll Raarup

Plejecentret Støberiet, Grønnegade 31, 9700 Brønderslev

4. juni 2020, kl. 10:30Sted: Margrethelund
Præst: Rune Leo Thomassen

7. juni 2020, kl. 09:00Sted: Brønderslev Gamle Kirke
Præst: Kristian Brogaard

Trinitatis søndag Matt. 28, 16-20

7. juni 2020, kl. 09:30Sted: Ørum Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

7. juni 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp

7. juni 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

7. juni 2020, kl. 10:00Sted: Lærkevej 40, Ø. Hjermitslev, 9700 Brønderslev
Præst: Katharina Rottbøll Raarup

Kirken giver kaffe og rundstykker i teltet kl. 9.00 Kirkens kor medvirker ledsaget af harmonikamusik

7. juni 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Pia Merete Ploug Kirkegaard

Trinitatis søndag Matt. 28, 16-20

7. juni 2020, kl. 11:00Sted: Hellevad Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

9. juni 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

11. juni 2020, kl. 14:00Sted: Blåbærhaven
Præst: Rune Leo Thomassen

14. juni 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

14. juni 2020, kl. 10:15Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, UJ, Mosaik

14. juni 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Gitte Lykke Andersen

Højmesse i Den runde Pavillon1. s. e. trinitatisLuk. 12, 13-21

14. juni 2020, kl. 10:30Sted: Tolstrup Kirke
Præst: Lise Lundgreen

14. juni 2020, kl. 11:00Sted: Ørum Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

17. juni 2020, kl. 10:30Sted: Plejecentret Støberiet, Grønnegade, 9700 Brønderslev, Danmark
Præst: Kristian Brogaard

Plejecentret Støberiet, Grønnegade 31, 9700 Brønderslev

18. juni 2020, kl. 10:30Sted: Margrethelund
Præst: Jeanette Geller

18. juni 2020, kl. 17:00Sted: Brønderslev Kirke og Sognegård
Præst: Pia Merete Ploug Kirkegaard

En halv times gudstjeneste i børnehøjde - målrettet børn i alderen 2-8 år og deres familier. Der bliver sunget salmer, fortalt bibelhistorie og måske kommer der besøg af dukkerne Lisa og Bertram. Efter gudstjenesten er alle inviteret i Sognegården til en bid dejlig aftensmad. Inden kl. 19.00 kan alle tage hjem.

21. juni 2020, kl. 09:00Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

7.A fra Søndergade Skole skal konfirmeres

21. juni 2020, kl. 09:00Sted: Hellevad Kirke, Bredkærsvej 2B, 9320 Hjallerup, Danmark
Præst: NN

21. juni 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, UJ, Trine Windbirk

21. juni 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

21. juni 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

2. s. e. trinitatis Luk. 14, 25-35

21. juni 2020, kl. 10:30Sted: Tise Kirke
Præst: Lise Lundgreen

21. juni 2020, kl. 11:00Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

7.B fra Søndergade Skole

23. juni 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

28. juni 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, UJ, Trine Windbirk

28. juni 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

28. juni 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

3. s. e. trinitatis Luk. 15, 11-32

28. juni 2020, kl. 14:00Sted: Dorf Kirke
Præst: Hanne Svensmark

5. juli 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Ivana Høgagaard, UJ, Linda Basczak

5. juli 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

5. juli 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Gitte Lykke Andersen

4. s. e. trinitatis Matt. 5, 43-48

7. juli 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Gitte Lykke Andersen

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

7. juli 2020, kl. 10:30Sted:
Præst: Sognepræst Jens Staghøj Liisberg

12. juli 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, UJ, PA

12. juli 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

12. juli 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Kristian Brogaard

5. s. e. trinitatis Matt. 16, 13-26

19. juli 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, PA, Pianist Andreas, Hjallerup gospelkor

19. juli 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

19. juli 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Pia Merete Ploug Kirkegaard

6. s. e. trinitatis Matt. 19, 16-26

21. juli 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Gitte Lykke Andersen

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

26. juli 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Præst ?, Organist:Inger Marie Jakobsen, Kirkesanger:Linda Basczak

26. juli 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

26. juli 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Kristian Brogaard

7. s. e. trinitatis Matt. 10, 24-31

2. august 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Ivana Høgagaard, Inger Marie Jakobsen, PA

2. august 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

2. august 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

8. s. e. trinitatis Matt.7, 22-29

4. august 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

4. august 2020, kl. 10:30Sted:
Præst: Sognepræst Jens Staghøj Liisberg

9. august 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Ivana Høgagaard, PA, UJ

9. august 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

9. august 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Thomas Ancher Uth

9. s. e. trinitatis Luk. 12, 32-48

9. august 2020, kl. 19:00Sted: Dorf Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

16. august 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, PA, UJ

16. august 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

16. august 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Pia Merete Ploug Kirkegaard

10. s. e. trinitatis Matt. 11, 16-24

18. august 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

23. august 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Ivana Høgagaard, PA, UJ

23. august 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

23. august 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Gitte Lykke Andersen

11. s. e. trinitatis Luk. 7, 36-50

29. august 2020, kl. 09:30Sted: Ørum Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

29. august 2020, kl. 11:00Sted: Hellevad Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

30. august 2020, kl. 09:00Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Katharina Rothbøll Raarup

7.A Skolegade Skole

30. august 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, UJ, Mosaik

30. august 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

30. august 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Kristian Brogaard

12. s. e. trinitatis Matt. 12, 31-42

30. august 2020, kl. 11:00Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Katharina Rothbøll Raarup

7.B Skolegade Skole skal konfirmeres

30. august 2020, kl. 11:00Sted: Hellevad Kirke
Præst: Sandra Fossdal Nielsen

1. september 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

1. september 2020, kl. 10:30Sted:
Præst: Sognepræst Jens Staghøj Liisberg

5. september 2020, kl. 10:00Sted: Brønderslev Gamle Kirke
Præst: Gitte Lykke Andersen

Specialklassen konfirmeres

6. september 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp, Ivana Høgagaard, PA, UJ

6. september 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

6. september 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Sognepræst

13. s. e. trinitatisMatt. 20, 20-28

12. september 2020, kl. 09:00Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Kristian Brogaard

7. C - Hedegårdsskolen

12. september 2020, kl. 11:00Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Kristian Brogaard

7. D - Hedegårdsskolen

13. september 2020, kl. 09:00Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Gitte Lykke Andersen

7. A - Hedegårdsskolen

13. september 2020, kl. 10:00Sted: Hjallerup Kirke
Præst: Marie Kirketerp

13. september 2020, kl. 10:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Hanne Svensmark

13. september 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Sognepræst

14. s. e. trinitatis Johs. 5, 1-15

13. september 2020, kl. 11:00Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Gitte Lykke Andersen

7. B - Hedegårdsskolen

13. september 2020, kl. 14:00Sted: SABC
Præst: Hanne Svensmark

15. september 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

20. september 2020, kl. 10:00Sted: Dorf Kirke
Præst: Hanne Svensmark

20. september 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Sognepræst

15. s. e. trinitatis Luk. 10, 38-42

27. september 2020, kl. 10:30Sted: Brønderslev Kirke
Præst: Sognepræst

16. s. e. trinitatisJohs. 11, 19-45

27. september 2020, kl. 14:00Sted: Dronninglund Kirke
Præst: Rune Leo Thomassen

29. september 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

6. oktober 2020, kl. 10:30Sted:
Præst: Sognepræst Jens Staghøj Liisberg

13. oktober 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

27. oktober 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

3. november 2020, kl. 10:30Sted:
Præst: Sognepræst Jens Staghøj Liisberg

10. november 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

24. november 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

1. december 2020, kl. 10:30Sted:
Præst: Sognepræst Jens Staghøj Liisberg

8. december 2020, kl. 10:15Sted: Plejehjemmet Kornumgård, Brønderslev
Præst: Thomas Ancher Uth

Afholdes tirsdage i lige uger kl. 10.15

Ultimate Web A/S